GastroManiacy.pl

Znajdź interesującą Cię restaurację:

Wyszukiwarka zaawansowana >
Znajdź Restaurację w Swoim Mieście:

Poradnik Recenzenta

Spis treści:
1.
Kim jest recenzent?
2. Jak zostać recenzentem?
3. Jak rozpocząć swój udział w społeczności GastroManiacy.pl?
4. Jak zdobywać punkty, poziomy oraz nagrody?
5. Dlaczego warto brać udział w społeczności GastroManiacy.pl?
6. Jakie dodatkowe możliwości mają recenzenci?
7. Jak się zarejestrować?
8. Jak się zalogować?
9. Jak dodać opinię?
10. Gdzie mogę zobaczyć, edytować lub usunąć swoje opinie?
11. Jak dodać komentarz do opinii?
12. Gdzie mogę zobaczyć, edytować lub usunąć swoje komentarze?
13. Jak dodać lokal/restaurację?
14. Jak edytować dane konta?
15. Jak zmienić hasło?
16. Jak odzyskać hasło lub przypomnieć login?
17. Gdzie mogę znaleźć innych recenzentów?
18. Jak zacząć obserwować innego recenzenta?
19. Jak napisać wiadomość prywatną do innego recenzenta?
20. Gdzie pojawi się wiadomość prywatna od innego recenzenta, gdzie na nią odpisać?
21. Jak zrezygnować z otrzymywania newslettera?

1. Kim jest recenzent?


Recenzent, to osoba/użytkownik zarejestrowany w serwisie GastroManiacy.pl bez którego istnienie serwisu nie miałoby sensu. Recenzenci opiniują lokale, które odwiedzili, przyznają punkty za jedzenie, wystrój, obsługę oraz jakość w stosunku do ceny. Dzięki nim, inni użytkownicy zainteresowani opinią danego lokalu uzyskają rzetelne informacje, pozwalające podjąć decyzję czy odwiedzić dany lokal czy też nie. W zamian za swoją aktywność, recenzenci zdobywają poziomy oraz nagrody, a także uczestniczą w społeczności osób zainteresowanych poznawaniem nowych smaków restauracji w całym kraju.

2. Jak zostać recenzentem?

Aby zostać recenzentem, należy zarejestrować się w serwisie GastroManiacy.pl i stworzyć swój indywidualny profil zawierający nazwę, miasto, ulubione kuchnie, kilka słów o sobie, zdjęcie lub awatar.

3. Jak zacząć działać w społeczności?

Po stworzeniu konta, nie pozostaje nam nic innego, jak odnaleźć restauracje, które odwiedziliśmy. Następnie, należy zaznaczyć, że zostały przez nas odwiedzone i dodać opinię odnośnie wrażeń, jakie wywarł na nas każdy z lokali. W przypadku, gdy lokal nie jest jeszcze dodany, można go dodać samodzielnie, przez co uzyskuje się dodatkowe punkty, za które później otrzymuje się nagrody.

4. Jak zdobywać punkty, poziomy oraz nagrody?

Za swoje działania, recenzent otrzymuje punkty, które później przekładają się na poziomy  w hierarchii społeczności GastroManiacy.pl oraz nagrody (książki, akcesoria kuchenne, bony oraz talony do restauracji).

Punkty otrzymuje się za następujące działania:

- dodawanie lokali, których jeszcze nie ma w serwisie
- dodawanie opinii do restauracji, które się odwiedziło
- jeśli inny użytkownik uzna, iż opinia była przydatna i zaznaczy to w odpowiednim miejscu, autor opinii otrzyma punkty

Nagrody zdobywa się za różne działania; jest to element niespodzianki dla naszych użytkowników, dlatego nie chcemy dokładnie zdradzać jakie nagrody można otrzymać za jakie działania.


5. Dlaczego warto brać udział w społeczności GastroManiacy.pl?

W społeczności GastroManiacy.pl warto brać udział, ponieważ można zdobyć naprawdę ciekawe nagrody w postaci książek lub innych upominków związanych z gastronomią. Gwarantujemy też nagrody w postaci wyróżnienia i awansu w hierarchii społeczności GastroManiacy.pl. Najbardziej aktywni użytkownicy będą przez nas promowani różnego rodzaju talonami na wizyty w restauracjach, akcesoriami kuchennymi, książkami itd.

6. Jakie dodatkowe możliwości mają recenzenci?

Recenzent może obserwować innych użytkowników serwisu, ich aktywność oraz miejsca, które odwiedzili. Może również napisać wiadomość prywatną do innego użytkownika, w celu wymiany opinii dotyczących restauracji lub innych kwestii związanych ze społecznością GastroManiacy.pl

 

FAQ Dla Recenzentów

 

7. Jak się zarejestrować?

Aby się zarejestrować, należy kliknąć w przycisk „Zarejestruj się” w górnej części strony. Następnie wybrać opcję po prawej stronie „Chcę zostać recenzentem”. Kolejno należy uzupełnić wymagane pola. Podać nazwę użytkownika/login, adres e-mail na który przyjdzie potwierdzenie rejestracji, wybrać województwo oraz podać miasto. Na końcu podajemy hasło, którego będziemy używali do logowania się w serwisie GastroManiacy.pl. Po wypełnieniu wszystkich danych musimy jeszcze zaakceptować regulamin serwisu i kliknąć „Załóż konto”. Po chwili, na adres e-mail podany podczas rejestracji przyjdzie wiadomość; należy kliknąć w link, aby potwierdzić rejestrację. Po tej czynności nasze konto jest już aktywne, możemy się zalogować i uzupełnić dodatkowe informacje, takie jak „O sobie” oraz „Ulubione kuchnie”.


8. Jak się zalogować?

Aby się zalogować, należy kliknąć w przycisk „Zaloguj się” w górnej części strony. Wpisujemy login oraz hasło ustalone podczas rejestracji i klikamy „Zaloguj się” poniżej. Po tej czynności jesteśmy już zalogowani i możemy korzystać z serwisu, jako zalogowany użytkownik/recenzent.

 

9. Jak dodać opinię?

 

Aby dodać opinię, należy się zalogować, a następnie w wybranym lokalu kliknąć „Dodaj swoją opinię”. Wpisać tytuł opinii - jednym zdaniem, np. "bardzo fajny lokal", następnie wpisać treść opinii; ocenić lokal w kilku kategoriach, przyznając gwiazdki od 1 do 5 (można nie oceniać) oraz podać dzień i przybliżoną godzinę wizyty w lokalu (nie trzeba podawać, jeśli się nie pamięta) – całość potwierdzić klikając w „Publikuj opinię”.

WAŻNE!
Należy pamiętać, aby pisać opinie w sposób zgodny z prawem i dobrymi obyczajami mając na uwadze poszanowanie dóbr osobistych oraz praw autorskich i własności intelektualnej. Recenzent zobowiązany jest do wprowadzania danych zgodnych ze stanem faktycznym. Recenzenta obowiązuje zakaz dostarczania treści o charakterze bezprawnym, wulgarnym oraz obraźliwym. Recenzje nie mogą być wykorzystywane do nieuczciwej konkurencji. Każda opinia, zanim pojawi się w serwisie, musi zostać sprawdzona przez administratora. Opinie niezgodne z regulaminem nie będą wyświetlane.


10. Gdzie mogę zobaczyć, edytować lub usunąć swoje opinie?

 

W tym celu należy być zalogowanym, przejść do panelu użytkownika klikając nazwę użytkownika u góry strony. Następnie trzeba kliknąć w zakładkę „Moje opinie”.


11. Jak dodać komentarz do opinii?

Aby dodać komentarz do opinii, należy kliknąć przycisk pod opinią „Dodaj lub zobacz komentarz do opinii”, a następnie wpisać treść swojego komentarza i kliknąć „Dodaj”.

12. Gdzie mogę zobaczyć, edytować lub usunąć swoje komentarze?

 

W tym celu należy być zalogowanym, przejść do panelu użytkownika klikając nazwę użytkownika u góry strony, a następnie kliknąć w zakładkę „Moje komentarze”.

13. Jak dodać lokal/restaurację?

Aby dodać lokal/restaurację, należy być zalogowanym i kliknąć „Dodaj lokal” u góry po prawej stronie. Następnie, należy podać wszystkie niezbędne informacje wyszczególnione w formularzu dodawania lokalu i potwierdzić przyciskiem „Dodaj lokal”.

 

WAŻNE!
Należy pamiętać, aby dodawać lokal w sposób zgodny z prawem i dobrymi obyczajami, mając na uwadze poszanowanie dóbr osobistych oraz praw autorskich i własności intelektualnej. Recenzent zobowiązany jest do wprowadzania danych zgodnych ze stanem faktycznym. Recenzenta obowiązuje zakaz dostarczania treści o charakterze bezprawnym oraz wulgarnym.

14. Jak edytować dane konta?

Aby edytować dane konta użytkownika, należy kliknąć u góry strony przycisk z nazwą użytkownika. Zostaniemy przeniesieni do panelu użytkownika, gdzie po lewej stronie klikając „Edycja danych konta”, będziemy mogli edytować dane konta: adres e-mail, województwo, o sobie, ulubione kuchnie oraz dodać lub usunąć zdjęcie/awatar.

15. Jak zmienić hasło?

 

Aby zmienić hasło, należy wejść w panel użytkownika, kliknąć w zakładkę „Zmiana hasła”, uzupełnić odpowiednie pola, potwierdzając przyciskiem „Zapisz”.

16. Jak odzyskać hasło lub przypomnieć login?

 

Aby odzyskać hasło lub przypomnieć login, należy kliknąć „Zaloguj się” u góry strony, a następnie poniżej przycisnąć „Przypomnij mi login/zresetuj hasło”. Po kliknięciu zostaniemy poproszeni o podanie adresu e-mail użytego podczas rejestracji. Wpisujemy adres e-mail i klikamy „Wyślij”, zostanie do nas wysłany e-mail z dalszymi instrukcjami.

17. Gdzie mogę znaleźć innych recenzentów?

Pozostałych recenzentów szuka się w zakładce „Recenzenci”, która znajduje się w głównym menu serwisu. Konkretnego recenzenta można wyszukać za pomocą wyszukiwarki lub korzystając z listy odpowiednio segregując recenzentów np. od A do Z, od Z do A, od najnowszych, od najstarszych, najbardziej aktywnych, najmniej aktywnych. W tym miejscu znajduje się również ranking recenzentów.

18. Jak zacząć obserwować innego recenzenta?

 

Aby zacząć obserwować innego recenzenta, należy wejść na jego profil w serwisie GastroManiacy.pl i kliknąć przycisk „Obserwuj”. Po kliknięciu, wybrany użytkownik będzie widoczny w naszym panelu użytkownika w zakładce „Obserwuję”. W zakładce tej, można przeglądać profile obserwowanych użytkowników.

19. Jak napisać wiadomość prywatną do innego recenzenta?

 

Aby napisać wiadomość prywatną do innego użytkownika, należy wejść na jego profil w serwisie GastroManiacy.pl i kliknąć „Napisz wiadomość”. Kolejno należy wpisać tytuł wiadomości, treść wiadomości i przycisnąć „Wyślij”.

 

20. Gdzie pojawi się wiadomość prywatna od innego recenzenta, gdzie na nią odpisać?

 

Gdy otrzymamy nową wiadomość prywatną, u góry strony, przy naszej nazwie użytkownika pojawi się numerek z ilością nowych wiadomości. Aby je odczytać, należy kliknąć w naszą nazwę użytkownika u góry strony, zostaniemy przeniesieni do panelu użytkownika. W zakładce „Wiadomości / Poczta” znajdują się wszystkie nasze korespondencje: wysłane i otrzymane. Tam również możemy odpisać na otrzymaną wiadomość.

21. Jak zrezygnować z otrzymywania newslettera?

 

Chcąc zrezygnować z otrzymywania newslettera, należy wejść w panel użytkownika, kliknąć w zakładkę „Powiadomienia newsletter”, odznaczyć odpowiednie pole i potwierdzić klikając „Zapisz ustawienia”.

GastroManiacy.pl

© Gastromaniacy 2014
Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: RevolWEB.pl